Wydrukuj tę stronę

XLIV Turniej Szachowy "Jesień", 13.11.2016

  • 13 listopad 2016
  • Napisane przez  Piotr Szybowicz
  • Wydrukuj
  • Skomentuj jako pierwszy!
  • XLIV Turniej Szachowy "Jesień" zgromadził na starcie 20 zawodników z Bydgoszczy, Nakła, Miastowic, Łochowa, Gąsawy i Szubina. Zwyciężył Piotr Szybowicz(UKS Szachowa Dwójka Szubin) - 6,5/7. Na II miejscu (ze stratą aż 2 punktów) uplasował się Piotr Lech (UKS Szachowa Dwójka Szubin) - 4,5, a na III miejscu Jarosław Wiśniewski (NOK Nakło) - 4,5. W turnieju B tryumfował Zbigniew Bela (Leśny Bydgoszcz) - 6,5/7 przed Danutą Karwowską (UKS Szachowa Dwójka Szubin) - 5,5 i Maciejem Wawrzyniakiem (Bydgoszcz) - 5. W zestawieniu medalistów wszystkich turniejów głównych w kategorii seniorów prowadzi Piotr Szybowicz (7 złotych, 7 srebrnych, 4 brązowe - łącznie 18 medali) przed Dariuszem Wargulcem (5 złotych, 3 srebrne, 0 brązowych - łącznie 8 medali) i Jerzym Białasem (3 złote, 1 srebrny, 8 brązowych - łącznie 12 medali).

    Organizacji imprezy podjął się Szubiński Dom Kultury i UKS Szachowa Dwójka Szubin, a zawody prowadzili: Piotr Szybowicz, Piotr Lech i Jerzy Białas. Grano tempem 15 minut na zawodnika na dystansie 7 rund (turniej A - system kołowy, turniej B - system szwajcarski). Przewidziano dwa turnieje główne: A (klasyfikacja A - od 2000, B - 1800), B (klasyfikacja C - 1600, D - 1400, E - 1200, F - 1000). Szczegółowe wyniki znajdują się w poniższych tabelach i na stronie chessarbiter. 

    Turniej Szachowy A

    M

    Grupa

    M

    K

    Zawodnik

    Klub

    P

    1

    od 2000

    1

    I++

    Piotr Szybowicz

    Szachowa 2 Szubin

    6,5/7

    2

    od 2000

    2

    I

    Piotr Lech

    Szachowa 2 Szubin

    4,5

    3

    od 2000

    3

    I

    Jarosław Wiśniewski

    NOK Nakło

    4,5

    4

    od 2000

    4

    I

    Dariusz Wargulec

    Szachowa 2 Szubin

    4

    5

    1800

    1

    II

    Kamil Ignacak

    Bydgoszcz

    3

    6

    od 2000

    5

    I

    Jerzy Białas

    Szachowa 2 Szubin

    3

    7

    1800

    2

    II

    Jan Kudłacik

    Leśny Bydgoszcz

    2

    8

    1800

    3

    III

    Wiktor Wiśniewski

    NOK Nakło

    0,5

     

    Turniej Szachowy B

    M

    Grupa

    M

    K

    Zawodnik

    Klub

    P

    1

    1400

    1

    IV

    Zbigniew Bela

    Leśny Bydgoszcz

    6,5/7

    2

    1600

    1

    II

    Danuta Karwowska

    Szachowa 2 Szubin

    5,5

    3

    1000

    1

    -

    Maciej Wawrzyniak

    Bydgoszcz

    5

    4

    1400

    2

    IV

    Olaf Jagodziński

    Miastowice

    4,5

    5

    1600

    2

    III

    Gerard Balcerek

    Leśny Bydgoszcz

    4

    6

    1400

    3

    IV

    Bartosz Przybylski

    Łachowo

    4

    7

    1400

    4

    IV

    Alan Jagodziński

    Miastowice

    3,5

    8

    1200

    1

    V

    Tomasz Kamiński

    Bydgoszcz

    3

    9

    1000

    2

    -

    Bartosz Kowalczewski

    SP Gąsawa

    2

    10

    1000

    3

    -

    Janusz Przybylski

    Łochowo

    2

    11

    1000

    4

    -

    Adam Jagodziński

    Miastowice

    2

    12

    1000

    5

    -

    Tomasz Wawrzyniak

    Bydgoszcz

    0

     

    turniej A - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_6235/

    turniej B - http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_6236/

    Ostatnio zmieniany niedziela, 27 listopad 2016 22:56