VII Ogólnopolski Turniej Rozwiązywania Zadań „DAJ MATA”, 26.11.2106

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Po raz siódmy w bydgoskim MDK nr 1 spotkali się szukający innych form szachowych zmagań młodzi zawodnicy. Wsparci dwoma doświadczonymi już solvingowcami (Mateuszem Brzezińskim i Marcinem Kołodziejskim, którzy stoczyli ponownie walkę o pierwsze miejsce) przez godzinę musieli się uporać z sześcioma dwuchodówkami i dwoma studiami szachowymi, które jak co roku wybrał Piotr Murdzia- najbardziej utytułowamy spośród naszych solverowców, mulltimedalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

I choć turniej nie ma znacząco liczebnej obsady, poziom rozwiązywania zadań jest z roku na rok lepszy, Starzy uczestnicy tej „burzy mózgów” nabrali już wprawy w podejściu do problemów szachowych. Pomysłodawca tych zawodów, a zarazem autor tej relacji, wierzy ustawicznie, że z tego typu zawodów właśnie „wypłyną” następcy „naszych złociaków”, a więc Murdzi, Pioruna czy Miśty. Sens organizowania zmagań solvingowych potwierdza poziom naszych najlepszych w tej dziedzinie zawodników, ich profesjonalizm także z grze praktycznej. A moim zdaniem na pewno też to, że taka odmiana królewskiej gry jest świetnym uzupełnieniem procesu treningowego i przede wszystkim rozumienia szachów.

Oby zapału starczyło na wiele lat. Naprawdę warto!

Serwis turniejowy z zadaniami, filmem i fotogalerią oraz historią zawodów:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_6183/

Ostatnio zmieniany czwartek, 01 grudzień 2016 23:37

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Można używać podstawowych znaczników (X)HTML. Aby uniknąć spamu, komentarz zostanie opublikowany po zaakceptowaniu go przez moderatora.

logo

Kujawsko - Pomorski Związek Szachowy

ul. Słowackiego 118a
87-100 Toruń

REGON: 092384463
NIP: 953-23-21-732

Bank Spółdzielczy w Toruniu
95 9511 0000 2001 0004 3498 0001

Administrator Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.