Turniej Szachowy z Okazji Otwarcia Obiektu Szachowego na Rynku w Żninie, 21.01.2017

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

W dniu 21.01.2017 roku od godziny 11.00 w Miejskim Ośrodku Sportu w Żninie odbył się ciekawy Turniej Szachowy z Okazji Otwarcia Obiektu Szachowego na Rynku w Żninie. Zawody rozegrano w dwóch grupach, seniorów i juniorów, którzy grali systemem kołowym (każdy z każdym) z czasem 10 minut na partię dla zawodnika.

Do Żnina tego dnia, wybrała się również niewielka reprezentacja powiatu nakielskiego – Jarosław Wiśniewski, reprezentujący na co dzień NOK Nakło oraz Piotr Szybowicz z UKS „Szachowa Dwójka” Szubin. Turniej przebiegał w miłej, przyjaznej atmosferze, jednak najrówniejszą formą w tym dniu błyszczał Prezes KPZSzach – Jarosław Wiśniewski, który jedyne pół punktu stracił w przyjacielskim remisie z uzdolnionym żnińskim juniorem – Borysem Paliwodą (trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej). Obydwu na podium przedzielił obecny Sekretarz KPZszach – Piotr Szybowicz, posiadający tytuł naukowy doktora historii, który uzyskał opracowując m. in. pracę dotyczącą „Historii szachów na Kujawach i Pomorzu”. Uwaga płeć piękna – Piotr jest jeszcze stanu wolnego – posiada „malucha” i mam tutaj na myśli taki samochód.

W turnieju juniorów przecierała się żnińska młodzież, przy czym walka rozgrywała się również na polu współrywalizacji płci, za sprawa sióstr Brelińskich. Ostatecznie zmagania juniorów wygrał Wiktor Tański, przed klubową koleżanką Matyldą Brelińską i najmłodszym uczestnikiem turnieju Dominikiem Bauzą.

Zaskoczeniem dla uczestników były ciekawe nagrody rzeczowe, ufundowane przez firmę TESCO, co pokazuje, że wsparcie dla szachów płynie z wielu stron. Firma ta we współpracy ze Stowarzyszeniem „Trochę Kultury” ufundowała również na żnińskim rynku obiekt szachowy do gry w tą królewską grę (ławki i stoły szachowe), co w przeciągu najbliższych lat wpisze się z pewnością z krajobraz tamtejszej starówki. 

Na koniec dodam, że turniej sędziował Piotr Konieczyński (na co dzień czołowy szachista Baszty Żnin), a oprawę fotograficzną przeprowadziła wiceprezes Stowarzyszenia „Trochę Kultury” Klaudia Rossa.

Wyniki końcowe:

Grupa A:

1. Jarosław Wiśniewski (NOK Nakło) -  6,5pkt. / na 7 możliwych.
2. Piotr Szybowicz  (Szachowa Dwójka Szubin) - 5,5pkt.
3. Borys Paliwoda (ŻTMS BASZTA MOS ŻNIN) - 4,0 pkt.
4. Maksimenko Andrei jr. ( ŻTMS BASZTA MOS ŻNIN) - 4,0 pkt.
5. Tomasz Katafiasz (ŻTMS BASZTA MOS ŻNIN) - 4,0 pkt.
6. Zygmunt Majdan (ŻTMS BASZTA MOS ŻNIN) - 2,0 pkt.
7. Patryk Sławski ( ŻTMS BASZTA MOS ŻNIN ) - 2,0 pkt.
8. Bernard Różański ( ŻTMS BASZTA MOS ŻNIN ) najstarszy zawodnik turnieju  - 0 pkt.


Grupa B (wszyscy ŻTMS Baszta Żnin):

1. Wiktor Tański - 4,0 pkt. /
2. Matylda Brelińska i Jakub Tański - oboje po 3,5 pkt.
3. Dominik Bauza - 3,0 pkt. - najmłodszy zawodnik turnieju.
4. Bartosz Kowalczewski - 1pkt. (Komratowo).
5. Marcelina Brelińska – 0 pkt.

Ostatnio zmieniany niedziela, 22 styczeń 2017 12:26

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Można używać podstawowych znaczników (X)HTML. Aby uniknąć spamu, komentarz zostanie opublikowany po zaakceptowaniu go przez moderatora.

logo

Kujawsko - Pomorski Związek Szachowy

ul. Słowackiego 118a
87-100 Toruń

REGON: 092384463
NIP: 953-23-21-732

Bank Spółdzielczy w Toruniu
95 9511 0000 2001 0004 3498 0001

Administrator Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.