Sprawozdanie z działalności Komisji Klasyfikacji i Ewidencji Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego za 2012 rok

Bydgoszcz, 10.02.2012

Sprawozdanie z działalności Komisji Klasyfikacji i Ewidencji KPZSzach za rok 2012

Komisje Klasyfikacji i Ewidencji prowadzę już cztery lata. Na bieżąco w Centralnym Rejestrze (http://www.cr.to.pl/ew/news.php) dokonywane są zmiany związane z przejściami zawodników, nadawanie kategorii szachowych, wprowadzane drobne poprawki (np. poprawianie dat urodzenia, adresu) a nawet wstawianie aktualnych zdjęć, które otrzymuje od zainteresowanych osób, lub w miarę możliwości sam robię na turniejach. Osoby chcące wymienić stare zdjęcie na nowe, poprawić kategorię (tylko w przypadku nadesłania do mnie potwierdzenia jej zdobycia) lub adres zameldowania, proszę pisać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Komisja nadała 222 kategorii okręgowych, a zawodnicy z województwa uzyskali 15 kategorii centralnych. Wykaz wszystkich klas sportowych znajduje się na stronie Centralnego Rejestru: http://www.cr.to.pl/ew/news.php. Obecnie zarejestrowanych klubów jest 34 (w tym 26 zwyczajnych, 8 wspierających), a zawodników 1232 (w tym 380 z rankingiem FIDE – stan na 01.02.2013 r.). W 2012 roku zostało wyrejestrowanych aż 125 zawodników. Jest to spowodowane wyrejestrowaniem 5 klubów. Ten sam los może spotkać już niedługo UKW Bydgoszcz, Leszczyńskie Włocławek i OSiR Golub-Dobrzyń (nieopłacone składki). Niemniej jednak liczba aktywnych do nieaktywnych zarejestrowanych członków jest dużo niższa.

Już czwarty rok z rzędu nie zmieniła się pierwsza trójka pod względem zarejestrowanych zawodników. Największym klubem w regionie jest UKS MDK nr 1 – Hetman Bydgoszcz, który liczy 139 zarejestrowanych członków. Na drugim miejscu jest UKS OPP Toruń – 91, a trzeci MKS Emdek Bydgoszcz – 89. Głównie te ośrodki szkolą dzieci i młodzież w MDK-ach i Domu Harcerza, dzięki czemu jest stały napływ „świeżej krwi”. W regionie należy również wymienić placówki w Grudziądzu i Świeciu, które regularnie szkolą większą liczbę dzieci i wysyłają podopiecznych na zawody.

Całość spraw ewidencyjnych znajduje się na stronie Centralnego Rejestru Członków PZSzach, a komunikaty umieszczane są na stronie internetowej KPZSzach (www.kpzszach.pl). Szczegółowe tabelki (ilość członków, średnia wieku, średnia rankingu itp.) znajdują się w załącznikach do niniejszego sprawozdania.

PRZEWODNICZĄCY

Komisji Klasyfikacji i Ewidencji

(-)

Paweł Jaroch

 

logo

Kujawsko - Pomorski Związek Szachowy

ul. Słowackiego 118a
87-100 Toruń

REGON: 092384463
NIP: 953-23-21-732

Bank Spółdzielczy w Toruniu
95 9511 0000 2001 0004 3498 0001

Administrator Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.