Edward Ozorowski

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

4 października 2015 r. po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 81 lat zmarł nestor i wieloletni lider inowrocławskich szachistów Edward Ozorowski. Był 16-krotnym mistrzem Inowrocławia – pierwszy raz w 1953, ostatni – w 2013 roku. Za swe największe osiągnięcie uważał tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski, zdobyty w 1959 roku w Cetniewie. Bronił barw inowrocławskich klubów w rozgrywkach II ligi. Niestety, ciągłe problemy zdrowotne nie pozwoliły mu osiągnąć wyższych laurów na arenie ogólnopolskiej. Solidny, pozycyjny styl gry, niezachwiany spokój, zawsze sportowa, dżentelmeńska postawa wobec partnera – tak najkrócej można scharakteryzować Pana Edwarda jako szachistę. Na zawsze pozostanie dla nas wzorem Sportowca i Kolegi. Cześć Jego pamięci!

Piotr Czarnolewski

W piosence zespołu "Dżem" możemy usłyszeć ponad czasowe słowa: "Zapal świeczkę, za tych, których zabrał, los. Zapal światło w oknie". Maryla Rodowicz z kolei w piosence Agnieszki Osieckiej śpiewała "Znam ludzi z kamienia, co będą wiecznie trwać". Świat pieśni i poezji jest skarbnicą ludzkich uczuć, pamięci i dowodem na nieprzeciętność człowieka, który go tworzy. Pan Edward Ozorowski był człowiekiem nieprzeciętnym, pomimo wielu blizn losu pogodnym i uśmiechniętym, czerpał radość z każdej, nawet niełatwej chwili życia. Śmierć tego wspaniałego człowieka sprawia, że nasz świat, znowu nieco poszarzał, stracił na wartości, posmutniał.

W imieniu swoim oraz Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego składam wyrazy współczucia najbliższym pana Edwarda, jego przyjaciołom oraz kolegom Klubu Szachowego Kopernik Inowrocław.

Wiceprezes KPZSzach

Jarosław Wiśniewski

Skomentuj

Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola oznaczone gwiazdką (*). Można używać podstawowych znaczników (X)HTML. Aby uniknąć spamu, komentarz zostanie opublikowany po zaakceptowaniu go przez moderatora.

logo

Kujawsko - Pomorski Związek Szachowy

ul. Słowackiego 118a
87-100 Toruń

REGON: 092384463
NIP: 953-23-21-732

Bank Spółdzielczy w Toruniu
95 9511 0000 2001 0004 3498 0001

Administrator Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.